Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 2127
  پرینتخانه » آخرین اخبار, لرستان, ویژه تاریخ انتشار : 10 بهمن 1400 - 19:21 | | ارسال توسط :
دکتر صالح آزادبخت به عنوان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تایید کرد:

اعتراف می کنم زیرمیزی وجود دارد/همه ما بانی وضع موجودیم!

به گزارش پایگاه خبری دریای فرهنگ دکتر صالح آزادبخت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جمع خبرنگاران پیرامون وضعیت درمان در استان گفت:تا زمانی که به این نتیجه نرسیم که محدودیت منابع داریم و باید در توزیع امکانات سطح بندی را رعایت کنیم هیچ فایده ای ندارد و نمی توانیم کاری اساسی کنیم و برای همین در حوزه معاونت درمان پیگیر برنامه ریزی درست در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به وضعیت بیمارستانهای سطح استان تصریح کرد: نحوه اداره کردن بیمارستانها ساختار معیوبی دارد و این نیازمند اصلاح است ،یادمان باشد از حدود ۲۵ سال پیش تا کنون درمورد بحث خود گردانی بیمارستانها یا طرح تحول سلامت بسیارتلاش شد اما هیچکدام به نتیجه نرسید است.

دکترآزادبخت  سپس به موضع زیرمیزی در حوزه درمان پرداخت و افزود: در بحث مبارزه با زیرمیزی باید پرسید چرا اقدامات صورت گرفته تاکنون نتیجه نداده است، چون ان ساختاری که باید متناسب با این طرح باشد تعریف نشده است و من می پذیرم و اعتراف می کنم که زیر میزی وجود دارد و نمی توان ان را با شرایط و سیستم فعلی ریشه کن کرد و تنها می توان به صورت یک مُسکن ان را درمان کرد و با برخی موارد برخورد کرد ، اما برای ریشه کنی کامل نیازمند اصلاح ساختار هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: البته مواردی بوده که ما اوردیم و با ان برخورد کرده و پول گرفته شده را برگرداندیم اما دوباره این کار انجام می شود و برای رفع ان نیازمند کار بیشتر است.

وی ایجاد کارت الکترونیک سلامت را از ارزوهای نظام سلامت دانست و گفت : کارهایی در اینباره انجام شده اما این راه نیازمند تلاش بیشتر است.

دکتر آزادبخت با اشاره به موضوع عدم استفاده از بانیان وضع موجود  در علوم پزشکی لرستان گفت: مگر در گذشته چه کسانی بوده اند، بازهم ما بوده ایم ، یک زمانی خود آقای دکتر دلفان(رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان) معاونت آموزشی بوده اند، یادمان باشد قبلا کجا بوده ایم و الان به کجا رسیده ایم ، نگویید وضع موجود خیلی بد است بالاخره همه ما در وضع موجود شریکیم مگر کسانی غیر از ما در مسند قدرت بوده اند، اگر وضع موجود خراب است همه ما در وضع موجود تاثیر داشته ایم هر چند من توصیه می کنم وضع موجود را نسبت به قبل سراسری ببینیم  ، ضمن اینکه ما خود در بحث درمان بسیاری از ایرادات را قبول داریم و به دنبال رفع ان هستیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.