Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 2130
  پرینتخانه » آخرین اخبار, لرستان, ویژه تاریخ انتشار : 10 بهمن 1400 - 23:58 | | ارسال توسط :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد:

اعتقادی به تغییرات اتوبوسی ندارم/اولویت تغییر بانیان وضع موجود، فرمانداران است نه تغییر نیروهای تخصصی/با نمایندگان تعامل می کنیم اما بدهکار کسی نیستم/اگر کسی شایستگی دارد باید ابقاء شود

دکتر بهرام دلفان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست با خبرنگاران تاکید کرد: ملاک ما در تغییرات عملکرد است ، در حوزه پژوهشی سال گذشته عملکرد خوبی نداشتیم و از دلایل ایجاد تغییر در این حوزه نیز عدم رضایت از این عملکرد بود.

وی در بحث ماندگاری پزشکان متخصص در استان لرستان و عدم خروجشان گفت: جهت ایجاد فضای مناسب در اولین اقدام برای پزشکان منازل سازمانی خودمان را در اختیارشان گذاشتیم و برای انان که قصد رهن منزل داشتند مبلغ ۱۵۰ میلیون ودیه در اختیارشان قرار دادیم اما این کافی نبود و قطعا بعد از دو یا سه سال به دلیل عدم رضایت از درامد در مراکز درمانی دولتی جذب بخش خصوصی می گردند.

دکتر دلفان افزود:یکی از نیازهای ضروری برای رفع مشکل پزشکان استان رایزنی نمایندگان استان در بحث اعتبارات و بودجه سال اینده و اصلاح قوانین و مقررات است تا جذابیت لازم برای حضور پزشکان در مناطق محروم فراهم گردد.

وی درباره اعتراضات صورت گرفته درباره انتصاب رئیس شبکه بهداشت الیگودرز تصریح کرد: بخشی از کار ما به توانمندی مدیریتی افراد بستگی دارد و لزوما یک پزشک خوب نمی تواند یک مدیر خوب باشد و بسیاری از پزشکان توان مدیریت ندارندچرا که این امری ژنتیکی و فردی است و به همین جهت ما در این بخش می لنگیم .

دکتر بهرام دلفان با بیان اینکه شخص وی نیز در زمان انتصابشش مخالفانی داشته است و این مخالفت ها تا حدی قابل قبول است ، اما بیش از این بحث منافع شخصی است افزود: همین آقا را(رئیس شبکه بهداشت الیگودرز) یک دانشگاه خارج از استان می خواست و من او را نگه داشتم ، چون بنده به افرادی که توان مدیریت داشته باشند اعتقاد دارم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با یاداوری سخنانش در مراسم تودیع و معارفه اش مبنی بر اینکه وام دار هیچ نماینده ای نیست تصریح کرد: تاالان هیچ کدام از نمایندگان نیز از ما چیزی نخواسته اند اما قرار هم نیست درب تعامل و همکاری را بر روی هم ببندیم و جاهایی نیازمند است تا ما برای حل مشکلات دانشگاه از جمله بحث جذب اعتبارات و …به سراغ نمایندگان برویم .

وی ادامه داد:در بحث انتصابات گاه به دلیل عدم توجه به حرف برخی مورد انتقاد قرار گرفته ام ، اما من باید تدبیر می کرده ام و به خاطر اصلاح سیستم و نه اینکه به خاطر رضایت افراد اقدام کنم و چون بدهکار کسی نیستم برایم مهم نیست حتی اگر همین فردا من را عزل کنند.

دکتر دلفان افزود: نمایندگان تاکنون تحمیلی بر من نداشته اند، گاهی البته ممکن است یک نفر توصیه حقی داشته باشد ، اما این به معنای دخالت در کار نیست

وی سپس به شعار بانیان وضع موجود اشاره کرد و گفت: اینکه از بانیان وضع موجود استفاده نباید کرد درست است اما اینکه معنایش تغییر اتوبوسی مدیران باشد و تا نگهبان دم در را عوض کنیم این اشتباه است و جالب است امروز افرادی مدعی تغییر بانیان وضع موجود هستند که خودشان مدیر دولت قبل بوده و در انتخابات گذشته ناگهان چرخش داشته اند و امروز می گوید چرا بانیان وضع موجود را عوض نمی کنی و این یعنی به او پست بدهیم!!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد:تغییر باید صورت بگیرد اما در شرایط کرونایی فعلی باید نگران بود که برخی تغییرات چه اسیبی می تواند به مردم ما بزند، چون هر تغییری در مدیریت یک افتی در عملکرد دستگاه ایجاد می کند و مهم برای ما این است که تغییرات باید تاثیر مثبت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در بحث تغییرات با نماینده عالی دولت (استاندار) هماهنگ بود ادامه داد: من ۲۵ سال است که شناخت کافی از وضعیت استان دارم و نیاز به این ندارم کسی به من بگوید چه کنم و تاکید دارم که بدهکار کسی نیستم ، اما انکه مانع تغییرات است نمایندگان نیستند بلکه فرهنگ غلطی است که در استان حاکم است و طرف با اینکه بازنشسته است هنوز در حال زیراب زدن همکاران خود است تا فلانی منصوب نشود، هرچند بنده زیر بار حرف زور نمی روم و با وجود تعامل با نمایندگان ، به خواسته های نابجا هم اهمیت نمی دهم.

دکتر دلفان با تاکید بر عدم مخالفتش با اصل شعار عدم استفاده از بانیان وضع موجود افزود:البته باید دید بانیان وضع موجود چه کسانی هستند، آنکه خودش در دولت قبلی هم مسئولیت داشته و امروز شعار حذف بانیان وضع موجود را می دهد که قبول نیست و ما زیربار این نمی رویم و قرار نیست مدیران رده سوم و چهارم و تا حد کارشناسان علوم پزشکی را تغییر داد ، انهم کسی که کارش را خوب انجام می دهد و باید ابقاء شود.

وی افزود: اگر کسی کارش درست است از رئیس بیمارستان تا دیگر حوزه های تخصصی باید ابقاء شود و اساسا اعتقاد دارم این تغییر بانیان وضع موجود بیشتر مربوط به حوزه های سیاسی مانند فرمانداری هاست ، انهم که ما تازه در حال تغییر فرمانداران هستیم و برخی روسای ادارت هنوز عوض نشده اند و اینکه حالا ما مثل دولت قبل همه را اتوبوسی عوض کنیم که درست نیست و جایی باید نیرو را عوض کرد.

دکتر دلفان با اشاره به اینکه بانیان وضع موجود را باید تعریف کنیم و اگر این اتفاق درست صورت نگیرد قطعا به جان هم می افتیم تصریح کرد: در کشور هنوز خیلی از روسای دانشگاهها عوض نشده اند، معاونین وزیر ما بسیاری تغییر نکرده اند و اعتقاد دارم هرکسی لیاقت دارد باید نگه داشته شود و اگر کسی لیاقت ندارد عوض شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.