Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 2442
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی, لرستان, ویژه تاریخ انتشار : 22 بهمن 1400 - 9:18 | | ارسال توسط :
نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد؛

انتقاد از عدم تعیین تکلیف قضایی ۳ کارخانه لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از عدم تعیین تکلیف قضایی کارخانه‌های سیمان خرم‌آباد، عظیم خودرو بروجرد و فولاد ازنا، گفت: مردم باید چقدر صبر کنند تا «پارسیلون» راه‌اندازی شود؟
انتقاد از عدم تعیین تکلیف قضایی ۳ کارخانه لرستان

حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با اشاره به ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: این تاریخ با مناسبت‌های مهمی مانند ولادت امام علی (ع)، ولادت امام محمد تقی (ع)، رحلت حضرت زینب (س) و… مصادف است.

مبارزه با نفاق از سوی ائمه معصوم

وی با بیان اینکه آنچه که این مناسبت‌ها را با یکدیگر پیوند می‌دهد، مبارزه با مظاهر شرک، نفاق، ریال و دو رویی است عنوان کرد: امام راحل به تبعیت از ائمه معصوم این مبارزه را انجام دادند، امام علی (ع) در زمان حیات پیامبر اسلامی و پس از آن به خصوص در زمانی که حاکمیت مردم را به عهده گرفت، با مارقین، قاسطین و ناکثین به مبارزه پرداخت و چشم فتنه را از حدقه بیرون آورد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: همه آنهایی که مقابل امام علی (ع) بودند و پس از آن در مقابل امام حسین (ع) و دیگر پیشوایان معصوم ایستادند تا به امام محمد تقی (ع)، در زیر پرچم شرک، نفاق و دو رویی جمع بودند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: امام محمد تقی (ع) ۲۵ سال عمر کرد، دوران خردسالی، نوجوانی و جوانی اش در جلوی چشمان مامون منافق بود و زندگی کوتاه ایشان جهادی فشرده با دشمنان خدا بود، مامون عباسی چهره ریا کار و منافق که خود را حامی اسلامی می‌دانست در مقابل امام محمد تقی (ع) تلاش می‌کرد مردم را در مقابل این چهره نفاق هوشیار کند و وجود ایشان در همان دوران جوانی برای دشمنان ریا کار غیر قابل تحمل شد تا ایشان را به شهادت رساندند، همین خط مبارزه ریا و تزویر را ما در باب حرکت زینب کبری (س) قهرمان کربلا هم مشاهده می‌کنیم.

وی در ادامه سخنان خود افزود: به ظاهر در کربلا شمشیر ظلم بر شمشیر مظلوم پیروز شد اما پیامی که امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به کوفه، شام و مدینه رساند، باعث شد که خون بر شمشیر پیروز شود و جا دارد ما به این مناسبت‌های مهم توجه کنیم، مقام و منزلتی که تقوا انسان را به آنجا می‌رساند که پیامبر اسلام در باب امام علی (ع) می‌فرماید که اگر خوف این نبود که گروه‌هایی از امت اسلامی درباره تو آن چیزی بگویند که اهل مسیحی در مورد عیسی گفتند، می‌گفتم جایگاه و منزلت تو را، که در آن صورت هر جایی که ورود پیدا کنی مردم خاک پای تو را بلند می‌کردند و از آن برکت می‌گرفتند.

شکست فشار حداکثری دشمن علیه ایران اسلامی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: قطعاً این حضور از مصادیق لحظه شناسی، به موقع و هوشمندانه عمل کردن است، مردم لرستان هر جایی که نیاز بوده به موقع و هوشمندانه عمل کرده‌اند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: از اقدامات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سازمان‌های دولتی، غیر دولتی، نیروهای مسلح و… که در فضای حقیقی و مجازی این شکوه و عظمت را آفریدند، پیاده و سواره در بزرگداشت انقلاب اسلامی حاضر شدند و روز به یاد ماندنی را خلق کردند و نشان دادند که همراه و هم دل با آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی هستند تشکر و قدر دانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ معجزه بود، استمرار آن و چهل و سه ساله شدن آن نیز معجزه بزرگ‌تری است بیان داشت: از فردای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان زور گو به سر کردگی آمریکا، همه توان خود را در داخل و خارج به میدان آوردند اما انقلاب اسلامی ماندگار شد و ما امروز چهل و سومین سالگرد آن را جشن گرفتیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: علیرغم ۴۳ سال مانع تراشی که ما دچار فراز و فرود شدیم، در جاهایی سرعت پیشرفت ما کند شد اما برای پیشرفت‌های انقلاب اسلامی باید به خود ببالیم و افتخار کنیم، از اینها مهم‌تر جوانان مؤمن، انقلابی، پای کار، معنویت گرای، اخلاق مدار و عدالت خواه است که با پیروزی انقلاب اسلامی تربیت شدند، با انسان‌های جهادی و ایمانی که این کشور را در هشت سال دفاع مقدس و آشوب‌های داخلی نجات دادند و با وجود کمربندی که آمریکا با همکاری کشورهای مرعوب منطقه برای محاصره ایران فراهم کرد، مدافعین حرم با فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی با تکیه بر آموزه‌های معنوی، عاشورایی و حسینی، کشور را از توطئه عمیق حفظ شد، جمهوری اسلامی ایران را کانون توجه آزادگان جهان شد و به قول زور گویان عالم، این فشار حداکثری شکست خورد.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: این دستاوردی است که با هیچ دستاورد مادی قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به جنگ ترکیبی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌های معاند دشمن علیه ایران اسلامی تصریح کرد: البته گاهی همین نقشه را ممکن است رسانه‌ها در داخل استان انجام بدهند، عمداً و یا از روی سهو به کار بستن دروغ‌هایی آشکار و عیان، یک جنگ ترکیبی رسانه‌ای است که مردم را ناامید کنند، اینکه زشتی‌ها و خیانت‌های رژیم پهلوی را بپوشانند و یا آنها را تزئین کنند اما چهره انقلاب، پیشرفت‌ها و نقاط مثبت آنچنان فراوان است که کسی نمی‌تواند منکر آنها شود.

ضعف یک مسئول ضعیف را نباید پای انقلاب گذاشت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه ما واقع گرا هستیم، خدمت گذاران شما در نظام جمهوری اسلامی واقع گرا هستند، در این روز با شکوه و حماسه نقاط ضعف خود را می‌دانیم، مانند رژیم گذشته و دست نشان‌های رژیم گذشته نیست که کسی ضعف‌ها را نبیند و نداند ادامه داد: ما می‌دانیم که هنوز در نظام بانکداری، گمرک برای صادرات و واردات، قاچاق کالا و ارز، فرارهای مالیاتی، مالیات بر خانه‌های خالی و ماشین‌های لوکس، ورود کالاهای تجملی، صنعت خودور سازی، در عدم توسعه متوازن در استان‌ها، بدهکاران کلان بانکی، تجاوزهایی که به حقوق مردم می‌شود، مشکلاتی داریم و مردم ما از اینها رنج می‌برند، اما نظام ما در حل اینها توجه پیدا کرده و می‌داند اینها گردنه‌هایی است که باید از آنها عبور کند تا مردم در امر معیشت دچار گشایش شوند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه خدمت گذاران نظام جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری، نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، نمایندگان استان‌ها در مجلس خبرگان رهبری، جامعه روحانیت، ائمه جماعات هیچ گاه چشمشان بر مشکلات بسته نشده است افزود: مردم سرمایه نظام اسلامی هستند، نظام نیازمند است که مردم به این نظام اعتماد داشته باشند، این مشکلات را می‌بینند، آن قدر آنها را خواهند گفت و دنبال خواهند کرد تا این مشکلات حل شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: باید در گام دوم انقلاب اسلامی، با همت شما همه مردم در مقابل تبعیض‌ها، توصیه‌های فرا قانونی، نفی شایسته سالاری، جذب نیروی بدون ضابطه، انتصابات سفارشی بایستیم، اخیراً طرح‌های مهمی در کشور کلید زده شده که باید دنبال شوند که سهم استان ما از طرح‌های بنیادین کجاست؟ منکر ضعف نیستیم، ضعف این است که مسئولی مغلوب خواستنی‌های شخصی خودش باشد، مسئولی که منفعت شخصی خودش را بر منفعت عمومی ترجیح می‌دهد، مسئولی که نامه به دست می‌گیرد، امضا می‌گیرد تا در آن پست باقی بماند، اینها را نباید پای انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بگذاریم.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: انقلاب اسلامی ملت ایران و امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ماندگار است، فقط نام زشتی از همه رؤسای آمریکا باقی می‌ماند، همه اینها در مقابل انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران به زانو درآمدند، ضعف یک رئیس جمهور ضعیف، یک وزیر ضعیف و یک مسئول ضعیف، متفاوت از انقلاب شکوهمندی که تمام مکاران دوران را در صفحه روزگار محو کرده، است.

انتقاد از عدم تعیین تکلیف قضائی ۳ کارخانه لرستان

وی افزود: ما به کاستی‌ها توجه داریم، پیام مردم ما در این روز، تسریع در راه اندازی کارخانه‌ها، صنایع و کارگاه‌های تعطیل شده است، مردم و جوانان استان ما تا چقدر باید صبر کنند تا هولدینگ آدینه، بانک سپه، بانک صنعت و معدن و بانک ملی شرکت پارسیلون را آماده واگذاری کند؟ تا چقدر باید صبر کنند؟ گفته‌اند شش ماه حسابرسی این شرکت طول می‌کشد، حسابرسی و دخل و خرج بودجه یک کشور هم نیاز به چنین وقتی ندارد، اینها را باید گفت شاید گوش شنوایی در برج نشینان تهران باشد و این مطالب را بشنوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه البته برج نشینانی که در هیئت مدیره این هولدینگ ها و بانک‌ها هستند از حال جوانان بیکار و خانواده‌های آنها اطلاع ندارند، ادامه داد: از دادستان استان و کشور می‌خواهم به این مسئله ورود پیدا کند و آن را زمان بندی کنند.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: سیمان خرم آباد، کارخانه عظیم خودرو بروجرد، فولاد ازنا و… مشکل قضائی دارند و پرونده‌های آنها در دادستانی تهران باقی مانده است، تا به حال نامه‌های متعددی در زمان ریاست حجت الاسلام رئیسی در قوه قضائیه و اکنون نیز نامه‌هایی از استان برای حجت الاسلام اژه ای ارسال شده است، نامه‌های قبلی و کنونی به دادستانی تهران ارجاع شده اما نتیجه روشنی در پی نداشته است، از رئیس قوه قضائیه درخواست می‌کنیم در مورد این سه کارخانه و کارخانه‌های مشابه استان که می‌تواند هزاران نفر را به کار مشغول کنند و بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه استان است، ورود پیدا کنند، از دادستان تهران بخواهند با هماهنگی مسئولان قضائی استان در یک زمان محدود و معین این سه کارخانه و کارخانه‌های مشابه استان کارشان را شروع کنند.

وی بیان داشت: اگر اراده قاطعی در دستگاه قضائی باشد که نیاز است چنین اراده‌ای باشد، این سه کارخانه و دیگر صنایع می‌توانند به زودی کارشان را شروع کنند، از مدیرکل دادگستری و دادستان که بارها نامه نوشته‌اند، جلسه گذاشته‌اند و پیگیر این سه کارخانه و کارخانه‌های مشابه بوده‌اند، مجدد درخواست می‌کنم که این امر با جدیت از سوی دستگاه قضائی، استاندار، نمایندگان مجلس پیگیری شود تا تحول همراه با جهش در استان ما رقم بخورد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: البته من این قسمت از خطبه‌ها را برای سران سه قوه ارسال خواهم کرد که در روز ۲۲ بهمن، در جمع مردم نماز گذار و از زبان مردم استان لرستان این نکات را بیان کردم.

| منبع خبر : مهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.