Sunday, 16 June , 2024
امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ - 10 ذو الحجة 1445
شناسه خبر : 3804
  پرینتخانه » آخرین اخبار, یادداشت تاریخ انتشار : 10 تیر 1401 - 22:37 | | ارسال توسط :

اگر روحانی جای رئیسی بود !

راستش بزرگ‌ترین ظلم در نقد دولتمردان لرستانی این است که بگوییم مثلاً اگر امروز به‌ جای دولت سیزدهم دولت یکم یا دهم یا هفتم یا دوازدهم یا هر دولت دیگری بر سرکار بود در لرستان اتفاق خاصی می‌افتاد! خیر؛ امروز اگر روحانی رئیس‌جمهور بود، برجام هم حل شده بود ، مجلس هم یکدست اینوری بود، […]

راستش بزرگ‌ترین ظلم در نقد دولتمردان لرستانی این است که بگوییم مثلاً اگر امروز به‌ جای دولت سیزدهم دولت یکم یا دهم یا هفتم یا دوازدهم یا هر دولت دیگری بر سرکار بود در لرستان اتفاق خاصی می‌افتاد!

خیر؛ امروز اگر روحانی رئیس‌جمهور بود، برجام هم حل شده بود ، مجلس هم یکدست اینوری بود، ۴درصد پول فروش نفت را هم مستقیم می‌دادند سازمان مدیریت تخس کند بین دستگاههای اداری باز هم اخبار لرستان همین اخباری بود که این‌روزها می‌خوانید.

چه رئیسی باشد چه روحانی، کشکان به وقت تیرماه هر سال خُشکِ می‌شود، سدهای لرستان خالی از آب می‌شود، واحدهای صنعتی در لرستان تحت تملک بانک‌‌ها خواهند بود و جاده‌ها بوی مرگ خواهد داد!

امروز اگر روحانی هم رئیس‌جمهور می‌ماند از پروژه راه‌آهن ، لاستیک سازی، صدر فولاد، سیمان خرم‌آباد، چرم و پوست، پارسیلون و …همین خبرهایی می‌رسید که امروز می‌رسد، یعنی هیچ!

حقیقتاً من اعتراض آنوری‌ها بر سر انتصابات در استان را می‌فهمم، دعوایی درون خانواده‌ای است که معمولا بعد از هر پیروزی در هر گروه پیروز رخ می‌دهد اما دلیل اعتراض اینوری‌ها را متوجه نمی‌شوم!؟

منصفانه اگر بخواهیم نظر دهیم اگر همتی هم رای می‌آورد انتصابات در لرستان همین‌هایی بود که می‌دیدیم ، همتی که نه، اصلاً اگر خود روحانی هم چهارسال دیگر کارت خسروانی‌اش را تمدید می‌کرد، در لرستان اتفاقی نمی‌افتاد و نهایتاً قرار بود معاون فلان اداره ، رئیس اداره شهرستان ، کارشناس فلان اداره ، ارتقاء یابد بشود مدیرکل ، فرماندار و …. اتفاقی که با حضور دولت رئیسی نیز در لرستان رخ داده است!

قرار نیست که دولت‌ها از مریخ آدم بیاورند، هرچه در طول تمام هشت‌سال‌های قبلی کاشته‌ایم در دولت‌ فعلی و آینده برداشت می‌کنیم!

مگر در دولت‌های قبلی چند جوان متخصص پرورش یافته و فرصت حضور داشته‌اند که امروز انتظار انتصاب شایسته آنها را داریم!؟

حالا اینکه چرا مدیرفعلی در دولت قبلی معاون اداره، رئیس شهرستان یا کارشناس بخش بود این را باید اهل فن جواب بدهند، که چطور می‌شود دلِ یک نفر با دولت رئیسی بوده و هشت سال روی صندلی دولت روحانی تکیه داده و برعکس چطور یکی هشت سال عاشق دولت روحانی بوده و امروز محبوبِ دولت رئیسی است!؟

بی‌شک مردم در لرستان امروز با دولت جدید چندان احساس غریبی نمی‌کنند که ساختمان همان ساختمان است ، آدم‌ها همان آدم‌ها هستند، ساعت ورود و خروج همان ساعت ورود و خروج است، عملکرد همان عملکرد است، حتی ملاک انتصابات همان ملاک انتصابات در دولت قبل است فقط رنگ و جناح و طایفه قدری تغییر کرده است!

امروز اتفاق خاصی در لرستان رخ نداده و تنها چند نفر اتاقشان عوض شده است یعنی از طبقه اول به طبقه‌ی سوم رفته یا از طبقه سوم آمده‌اند طبقه‌ی همکف ، خُب برخی هم از ساختمان شهرستان در چهار خیابان آنطرف‌تر آمده‌اند به ساختمان استان در اتاقی بزرگ‌تر که یخچال هم دارد و روی میز از این بیسکویت‌های بیضی شکل گذاشته‌اند!

نویسنده : ابوذربابایی‌زاده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.