Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 1571
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, ایران, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 29 آذر 1400 - 9:09 | | ارسال توسط :
ما بی‌جهت نگران بودیم!

این تصمیمات ؛ جلسه فوق‌العاده نمی‌خواست!

انگار کرونا این دشمنِ چینی که هر بار با پرچم کشوری از هند تا آفریقا برای کشورگشایی به این‌سو و آنسو حمله می‌کند ؛ قصد ندارد به این زودی‌ها رهایمان کند!

اومیکرون جدیدترین نوع سویه کرونا حالا مصیبت جدیدی شده برای ساکنان این کره‌ی مصیبت‌زده و ایران هم جدای از این تلخ‌روزی نیست!

اومیکرون چند روز پیش طبق معمول نشسته بر هواپیما ؛ بلیط در جیب وارد کشور شد ، اینکه آن مسافر بدقدم که بود را بماند که اسم اینها مثل اسم آن خفاش‌خورده‌ای که اولین بار دنیا را به گند کشید ثبت می‌شود جایی محرمانه تا بعدها که آرامش به زمین برگردد اما مهم این است که به گفته‌ی کارشناسان اومیکرون در عرض ۱۷ روز می‌شود مصیبت اصلی کادر درمان!

این جمله بالایی را ما نگفتیم ؛ عضو کمیته ملی کرونا گفت که اومیکرون ظرف ۱۷ روز به سوش غالب تبدیل خواهد شد، در حالی که این سرعت در مورد دلتا ۱۰۰ روز بوده است و برای همین باید کمی جدی‌تر با موضوع برخورد کرد و حداقل ۴ هفته محدودیت‌ها را بیشتر کرد!

اتفاقاً عصر دیروز وقتی گفته شد ستاد مدیریت کرونا جلسه فوق‌العاده دارد ، همه فکر کردیم باید ذخیره غذایی جمع کنیم که حداقل براساس نظر کارشناسان ۴ هفته‌ای برای مقابله با این موجود شوم دورگه ( چینی_ آفریقایی) وارد محدودیت‌ها شدیم اما وقتی متن مصوبات جلسه فوق‌العاده عصر دیروز آنهم به ریاست شخص اول دولت منتشر شد فهمیدیم ما یا زیادی نگرانیم و یا زیادی انتظار داریم!

در نشست فوق‌العاده یادشده تصمیم گرفته شده که اولاً ملت دوز سوم واکسن را بزنند ، دوماً پروتکل‌ها را رعایت کنند و سوماً محدودیت ورود مهمان از نقاط آلوده داشته باشیم!!!

دیگر نه اصناف و مراکز پرجمعیت و نه مدارس و دانشگاهها و حتی کنسرت‌ها و رستوران‌ها ، هیچ‌کدام لازم نیست تعطیل شوند که همان اندازه برای مقابله با اومیکرون با آن میزان خطر کافی است!

ما که نه می‌توانیم و نه می‌خواهیم به این مدل مدیریت بحران معترض باشیم تنها یک سوال داریم برای چنین تصمیمات نامهمی! جلسه فوق‌العاده برای چه بود، در یک دورهمی ساده هم می‌شد همین مصوبات را روی کاغذ می‌نوشتید!

نویسنده : ابوذربابایی زاده
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.