Saturday, 20 April , 2024
امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ - 12 شوال 1445
شناسه خبر : 8654
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 27 شهریور 1402 - 21:55 | | ارسال توسط :

تدوین دستورالعمل ترویجی مدیریت تولید کلزا در لرستان

در جلسه کارگروه استانی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از تدوین دستورالعمل ترویجی مدیریت تولید کلزا در استان خبر داده شد.

در راستای حمایت‌های فنی از کلزاکاران استان لرستان در سال زراعی پیش‌رو، جلسه کارگروه استانی تدوین دستورالعمل ترویجی مدیریت تولید کلزا استان در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان برگزار شد.

این جلسه به منظور ارائه گزارش فعالیت‌ها و اقدامات مرتبط با برنامه جامع آموزشی-ترویجی ویژه‌ی الگوی کشت سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ و همچنین تدوین برنامه جامع آموزشی-ترویجی ویژه الگوی کشت گیاه کلزا در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تشکیل شد.

رئیس بخش تحقیقات علوم زراعی و باغی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان اظهار داشت: ترویج و آموزش زیربنای رشد و توسعه کشاورزی بوده و از مهم‌ترین عوامل دستیابی به توسعه پایدار کشاورزی نیروی انسانی دانا و توانا و تأثیر گذار در بخش کشاورزی است.

سیاح فر افزود: در جهت ارتقای سطح دانش، آگاهی، بینش و مهارت مخاطبین بخش، باید بر مبنای علم ترویج کشاورزی که مهم‌ترین اصل آن انجام فرآیندی فعالیت‌های ترویجی و آموزشی است اقدامات لازم را به عمل آورد.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: در تدوین این دستورالعمل علاوه بر علم محققان از تجارب کشاورزان خبره استفاده می‌شود.

در ادامه، محققان با تخصص‌های مختلف به همراه کشاورزان پیشرو در خصوص مدیریت مزارع کلزا در زمینه‌های نوع رقم، تاریخ کاشت، تهیه زمین، کنترل عوامل خسارت‌زا، مدیریت تغذیه و آبیاری موارد خود را مطرح کردند تا در تهیه دستورالعمل کلزا لحاظ شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.