Saturday, 20 April , 2024
امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ - 12 شوال 1445
شناسه خبر : 3808
  پرینتخانه » آخرین اخبار, یادداشت تاریخ انتشار : 12 تیر 1401 - 19:00 | | ارسال توسط :

تمرین پشت در‌های بسته!

نمی‌دانیم تا کی باید به استناد گزارش‌های مرکز آمار ایران؛ بنویسیم لرستان قهرمان تورم نقطه به نقطه، بیکاری، فلاکت و… شد. احتمالاً مرکز آمار هم خسته شده است که این همه ما را در صدر جداول آمار منفی جای داده است!

حالا هم که پس از قریب به یک سال از تصدی منصب دولت رئیسی در استانداری؛ «سیاست تمرین پشت در‌های بسته» مهم‌ترین استراتژی جهت اداره استان شده است. شاید مهم‌ترین دلیل تمرین پشت در‌های بسته در ورزشی مثل فوتبال؛ عدم دستیابی تیم حریف به برنامه و استراتژی تیم قبل از بازی است که از مهمترین این اهداف عدم لورفتن ترکیب تیم است.

سؤالی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این است که حریف استاندار و تیم نخبه‌اش کیست؟
که‌ایشان را وادار به تمرین در پشت در‌های بسته کرده است.
هراس از تیم‌هایی چون بیکاری، تورم، فقر و… آیا با تمرین پشت در‌های بسته می‌توان تورم را مهار کرد و یا ریشه فقر را خشک کرد؟

هرچند حتی تمرین در پشت در‌های بسته این تیم که در مقابل بیکاری و تورم و فقر و… زانو‌زده و بازی را واگذار کرده کارایی ندارد؛ اما ترکیب اعضای تیم‌ایشان بخصوص در حوزه اقتصاد و معیشت که یکی از ضعیف‌ترین ترکیبات این استان در چهل سال گذشته است نیز باعث می‌شود به ادامه بازی هم خوش‌بین نباشیم و دل به اما و اگر‌ها هم نبندیم.

استفاده از افراد کم تجربه و یا بعضاً نامرتبط شاید مهمترین دلیلی باشد که مدیران آقای زیویار و همکارانشان را به سمت تمرین پشت دره‌های بسته برده است.

متأسفانه علاوه بر ترس از پاسخگویی و پذیرفتن مسئولیت تصمیمات اخذ شده؛ مهم‌ترین ویژگی مدیران نبود برنامه و هدف در بازی زیویار و هم بازی‌هایش مشهود است که حتی از واکنش خبر‌های مثبت هم ترس دارند و دوست دارند در سایه “سکوت” سوار بر اسب مراد بتازند.

به عنوان کسی که برای انتصاب نیرو‌های بومی شایسته؛ گلو پاره کردیم اعتراف می‌کنیم قید توسعه و رشد را زدیم و کار لرستان از نامه نوشتن برای راه‌آهن و معشوره…. گذشته! با این همه چالش‌ها به این گستردگی انتظار نداریم مرکز آمار گزارشی غیر از این گزارشات ارائه نماید.

آش همان آش است و کاسه همان کاسه. و از کوزه هم همچنان همان تراود که در اوست. مادامی که افراد غیر متخصص و بی‌انگیزه و بی‌برنامه عنان امور را در دست داشته باشند، میدان فعالیت به مانند زمین فوتبالی می‌ماند که حریف در آن نیست و تیم به صورت فرضی و در خلاء تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند.

به همین خاطر است که این بازی نه تنها برنده‌ای نخواهد داشت که بزودی انبوهی از بازندگان در پی خواهد داشت که سال‌هاست بازی را به مدیران ناکارآمد و بی‌انگیزه باخته‌اند و رمقی هم برای اعتراض و حتی فرار برایشان باقی نمانده است.

http://yaftenews.ir/important-news/39584-practice-behind-closed-doors.html
نویسنده : لیلا سلیمانی
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.