Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 2898
  پرینتخانه » آخرین اخبار, لرستان, ویژه تاریخ انتشار : 19 اسفند 1400 - 21:29 | | ارسال توسط :

سیاست‌های جمعیتی از اولویت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) لرستان گفت: سیاست‌های جمعیتی یکی از اولویت‌های اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است.

حامد ویسکرمی در بازدید از مجموعه جهاد دانشگاهی لرستان و مرکز درمان ناباروری این نهاد اظهار کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در لرستان بالاخص در حوزه دانش بنیان، درمان ناباروری، کشاورزی و گیاهان دارویی مفید و موثر بوده و از این مجموعه همین انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان در حوزه‌های مختلف و متعددی مشغول به فعالیت است و در بخش‌های اقتصادی (صنعت، کشاورزی، خدمات)، اجتماعی(احسان اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی) عمران و مسکن فعالیت‌های قابل توجهی دارد.

این مسئول با بیان اینکه در برخی حوزه‌ها اشتراکاتی با جهاد دانشگاهی داریم، ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی فعالیت‌های خوبی داشته است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) لرستان گفت: جایی که کار توسط مردم انجام می‌شود امکان مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیشتر است چون خروجی فعالیت‌هایش باید توانمندسازی مردم باشد و به لحاظ اقتصاد و معیشت منجر به رشد اقتصادی در منطقه شود.

ویسکرمی عنوان کرد: لازم است به منظور شناسایی زمینه‌های همکاری مشترک در بخش گیاهان دارویی و کشت گلخانه‌ای نشست‌های مشترکی با جهاد دانشگاهی داشته باشیم.

وی افزود: طرح جهش تولید در دیمزارهای استان در زمینه کشت گیاهان دارویی و تحقیقات علمی آن می‌تواند حلقه وصل همکاریهای ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی استان باشد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) لرستان در خصوص مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی گفت: سیاست‌های جمعیتی یکی از اولویت‌های اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید داشتند که برای رشد جمعیت و جلوگیری از کاهش جمعیت جوان کشور باید تمهیدات لازم اندیشیده شود، بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که برای ایجاد مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه و برای درمان ۱۶۶ زوج نابارور نیز کمک هزینه درمان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای سیاست‌های جمعیتی ستاد اجرایی فرمان امام، توسط بنیاد ۱۵ خرداد به زوج‌های نابارور تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود، گفت: تاکنون ۸۰ زوج لرستانی برای دریافت این تسهیلات در سایت مربوطه ثبت‌نام و ۴۰ زوج به بانک معرفی شده‌اند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام لرستان با تاکید بر اهمیت فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی بر همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جهت پشتیبانی و توسعه فعالیتهای این مرکز تاکید کرد.

این مسئول با بیان اینکه آمار بیماران سرطان سینه در استان بیش از متوسط کشوری است، ادامه داد: ایجاد و راه‌اندازی مرکز غربالگری و درمان سرطان سینه توسط جهاد دانشگاهی لرستان از نیازها و ضرورت‌های بخش درمان استان است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) لرستان اظهار کرد: اگر بنا باشد در لرستان توسعه‌ای ایجاد شود این مهم باید توسط مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان محقق شود و در این راستا باید با جدیت برنامه‌ریزی  و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.