Saturday, 23 September , 2023
امروز : شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲ - 9 ربيع أول 1445
شناسه خبر : 636
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی, ایران, لرستان, ویژه تاریخ انتشار : 23 آبان 1399 - 18:33 | | ارسال توسط :
با هدف افزایش امنیت اجتماعی در سطح شهرها

شبهای روشن هدیه ی برق لرستان به مردم

یکی از راههای وجود امنیت روانی در یک جامعه شهری ، وجود فضای آرامش بخش است و روشنایی معابر و پارکهای شهری از نشانه های وجود این آرامش است و شاد همین یک دلیل مهم کافی بود تا شرکت توزیع برق لرستان به مدیریت مهندس فریدون خودنیا در اقدامی بی سابقه قبل از شروع فصل بارندگی ها در چندین شهر از جمله مرکز استان لرستان تمامی نواقص روشنایی در سطح شهر را برطرف کنند تا جایی که دادستان خرم اباد نیز در این مسیر ضمن همراهی با شرکت توزیع برق لرستان ، از این مجموعه خدمات رسان قدردانی نماید.
شبهای روشن هدیه ی برق لرستان به مردم


اجرای دو مانور تعمیرات شبکه ۲۰ کیلو ولت رو فیدر بیرانشهر و روشنایی معابر شهر خرم آباد
اما مهندس خودنیا پیرامون این اقدامات مهم در مرکز استان اظهار داشتند: در راستای کاهش خاموشیها و انرژی توزیع نشده در ابتدای سال جاری(۹۹) برنامه تعمیرات گسترده روی شبکه های برق را در دستور کار قراردادیم وشناسایی ۳۰ فیدر بحرانی تعمیرات روی آنها ادامه دارد. که در همین راستا شرکت محترم توانیر دستورالعمل جهادی را به کلیه شرکت توزیع ابلاغ نمو ده است و درتاریخ ۲۹و۳۰ آبان ماه ۹۹ مانور جهادی بصورت همزمان در سراسر کشور برگزار و از طریق ویدئو کنفرانس رصد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت توزیع بیان نمودن : بدلیل اهمیت موضوع تعمیرات شبکه های توزیع برق جلساتی با حضور مدیران پشتیبانی، بهره برداری، کنترل پروژه ، دفتر روابط عمومی و حراست تشکیل وتصمیماتی اتخاذ گردید که امور پشتیبانی و دفتر کنترل پروژه کلیه تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای مانور جهادی را تهیه نموده و اکیپ های عملیاتی جهت اجرای مانور جهادی توسط دفتر نظارت بر بهره برداری فراخوان شده و کلیه اقدامات ، برنامه ریزی اجرا توسط این دفتر کنترل و هدایت شود. وهمچنین اظهار داشتن به منظور آمادگی نیرو ها قبل از اجرای مانور آبان ماه چند مرحله مانور روی فیدر های بحرانی مانند فیدر بیرانشهر و شبکه روشنایی معابر شهر خرم آباد در دستور کار خود قراردهند.

مهندس اسکندری مدیر دفتر بهره برداری شرکت توزیع برق لرستان نیز در توضیح برخی اقدامات صورت گرفته در این مانور جهادی اظهار داشتند: برنامه تعمیرات جهادی در سنوات گذشته تحت عنوان طرح تعالی در شرکت توزیع برق لرستان اجرا می شده است و در همین راستا درابتدا سال جاری و قبل از دستو العمل نیز به منظور اجرای طرح جهادی جلساتی با کارشناسان عالیه و برنامه ریزهای بعمل آمده تعداد ۳۰ فیدر بحرانی شناسایی و کلیه معایب شبکه ها برداشت و روی نرم افزار pm ثبت شده است.
وی افزود: درمرحله دوم نیز توسط کارشناسان دفتر نظارت بر بهره برداری بازدید میدانی بعمل آمده صحت سنجی و تایید نهایی شده است که توسط مدیریتهای توزیع با اکیپ موجود و پیمانکاران ذیصلاح اقدام به تعمیرات فیدر بحرانی نموده اند اما بعد از ابلاغ دستور العمل و تاکید مدیریت محترم عامل در خصوص اجرای چند مرحله ای طرح جهادی در سطح استان قبل از اجرای طرح جهادی همزمان در آبان ماه در کل کشور برگزار گردد و بر همین اساس دفتر نظارت بر بهره برداری فیدر بیرانشهر که از لحاظ خاموشی در رأس سایر فیدر های بحرانی بود انتخاب و با فراخوان تعداد ۳۰ اکیپ و با حضور ۱۴۰ نفر نیروی فنی و اجرایی که در مجموع با ۷۵۰ نفر ساعت کار کارشناسی این مانور صورت گرفته است.
اسکندری تاکید کرد: بعد از انجام این مانور حدود ۷۰ درصد معایب شبکه رفع و مابقی معایب به مدیریت مربوطه واگذار تا ظرف مدت یکماه برطرف شود.
طرح جهادی تکمیل پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار فشار ضعیف
در شهرستان الیگودرز
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان پروژه تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی به شبکه سه فاز کابل خودنگهدار با هدف تبدیل شبکه ۲ و ۳ سیم به شبکه سه فاز، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، رفع ضعف ولتاژ مشترکین، جمع آوری برق های غیر مجاز ، جلوگیری از آسیب شبکه به درختان و باز آرایی شبکه به منظور زیبایی مبلمان شهری، طرح تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار از سال ۱۳۹۱ آغاز و تاپایان سال ۱۳۹۸ حدود ۹۸ درصد شبکه فشار ضعیف استان به کابل خودنگهدار تجهیز گردید ه است.
این روابط عمومی در ادامه گزارش خود می افزاید:
در سال ۹۹ بر اساس دستور مدیریت محترم عامل مقرر گردید باقیمانده شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل گردد در این راستا از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۱۵۰ کیلو متر از شبکه فشار ضعیف مورد نظر به کابل خودنگهدار تجهیز گردید و در مدیریت توزیع برق الیگودرز حدود ۸ کیلو متر از شبکه فشار ضعیف سیمی باقیمانده بود که در یک طرح جهادی در تاریخ ۲۲/۷/۹۹ حجم عمده ای از شبکه مذکور به کابل خودنگهدار تبدبل گردید.
روابط عمومی شرکت توزیع برق یاداور شده استن در این طرح جهادی ۱۰ گروه عملیاتی با حضور۸۰ نفر نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی سبک و سنگین از مدیریت های توزیع برق دورود، ازنا، بروجرد۱ و الیگودرز حضور داشتند و در این طرح جهادی حدود ۶ کیلومتر از شبکه فشار ضعیف شهری به کابل خودنگهدار تجهیز گردیده است.
لازم بذکر است از ابتدای سال تا پایان مهر ماه ۱۰۰ در صد شبکه فشار ضعیف استان به کابل خودنگهدار تبدیل شده که مقررگردید پروژه مذکور در قالب پویش الف- ب … وزارت نیرو در آبان ماه ۹۹ افتتاح گردد.
این روابط عمومی اشاراتی نیز به مجموعه فعالیت های صورت گرفته در شهرستان چگنی داشته است و می نویسد:
فعالیت ۸ گروه اجرایی به تعداد ۳۰ نفر جهت تعمیرات جهادی بر روی فیدرهای شهرستان چگنی ، با توجه به شروع سرما و نیاز به تعمیرات اساسی بر روی فیدرها ، لذا طی بازدید و شناسایی نقاط ضعف شبکه(برنامه pm) که از روزهای قبل انجام شده بود و با فراخوان کلیه نیروهای شیفت و غیر شیفت اقدام به رفع عیب و تعمیرات اساسی از جمله تعویض مقره های معیوب،نصب اسپیسر، شاخه زنی و اصلاح جمپر بر روی دو فیدر تنگ موسی و ناوه کش نموده ایم و هدف از اجرای این کار کاهش خاموشی ها، کاهش نوسانات ولتاژ، پایداری شبکه و در نهایت رضایتمندی مشترکین و ارباب رجوع بوده است.

نویسنده : خبرنگار | منبع خبر : شماره 90 نشریه دریای فرهنگ
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.