Saturday, 20 April , 2024
امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ - 12 شوال 1445
شناسه خبر : 1088
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی, ایران تاریخ انتشار : 04 آذر 1400 - 17:05 | | ارسال توسط :
پایان اعتراضات ...

شروط کشاورزان اصفهانی برای پایان دادن به تجمعات چه بود!؟

کشاورزان اصفهان در بیانیه‌ای با اشاره به توافق انجام شده بین نمایندگان کشاورزان و مسوولان استانی از پایان تجمع کشاورزان در بستر خشک زاینده‌رود خبر دادند.
شروط کشاورزان اصفهانی برای پایان دادن به تجمعات چه بود!؟

در این بیانیه آمده است: حضور باشکوه و مستمر مردم باعث شد که مسؤولان ملی و استانی مصمم گردند که برای حل مشکل احیای زاینده رود و اجرای قانون و مصوبات مربوط به احیای زاینده رود و تالاب گاوخونی و جلوگیری از فرونشست زمین که صرفاً با جاری شدن دائمی آب در زاینده رود و همچنین عدم تخلیه سفره‌های آب زیرزمینی محقق می گردد، اقدامات خود را شروع نمایند.

در این بیانیه تصریح شده است: تصمیمات زیر، طی این ایام حاصل مذاکرات و مجالسات اعضای صنف کشاورزی و شورای میراب ها و آببران و مسؤولان استانی و ملی می باشد که پس از برگزاری ده‌ها جلسه کوچک و بزرگ، با حمایت علما و نهادهای قضائی و اجرایی و نظامی و انتظامی و اطلاعاتی و امنیتی و نمایندگان مجلس، نهایتاً در شامگاه روز سه شنبه توافقنامه‌ای حاصل شد.

در ادامه این نامه تصریح شده است: مقرر گردید از همین امروز آن دسته از درخواست‌های ۹گانه که وظیفه و اختیار اجرای آن با دستگاه‌های داخل استانی می‌باشد، از همین امروز شروع گردد و کمیته‌ای مرکب از صنف کشاورزی (شورای میراب‌ها و آببران) و شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی و استانداری، اجرای این مصوبات را مدیریت نموده و مشکلات احتمالی موجود را مرتفع نمایند. مقرر گردید آن دسته از درخواست‌های ۹گانه که باید در سطح ملی و یا دیگر استان‌های حوضه زاینده رود، اجرایی شود، ظرف حداکثر سه ماه توسط استاندار محترم پیگیری شود.  مقرر گردید مسؤولان مربوطه، هر ۱۵ روز یکبار گزارش پیشرفت امور را از طریق صدا و سیما و سایر رسانه‌های موجود به اطلاع عموم مردم برسانند.

در پایان این بیانیه تأکید شده است:طبیعی است که اجرای مسائل و درخواست‌های ۹گانه کشاورزان حداقل زمان خود را می طلبد و علیرغم وعده‌هایی که مسئولین قبلی دادند و عمل نکردند؛  لیکن مسئولین جدید درخواست مهلت سه ماهه نمودند، شورای میراب ها و آب بران و صنف کشاورزی این مهلت را دادند.  البته با این قید که چنانچه تعهدات لازم در زمان ۳ماه انجام نشد و گزارش پیشرفت آن در هر ۱۵روز داده نشد، طبیعی است که شورای میراب‌ها و آب بران، اقدامات مطالبه گرانه خود را با همراهی جامعه شهری مجدداً شروع خواهد نمود.

لذا امروز ضمن تشکر مجدد از همراهی کلیه مردم و کشاورزان و مسؤولان و مقامات و نهادهای داخل و خارج استان ما اقدام به برچیدن چادرها نموده و از همین امروز، اقدامات خود را برای پیگیری اجرای مصوبات پابه‌پای مسئولین شروع خواهیم نمود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.