Saturday, 20 April , 2024
امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ - 12 شوال 1445
شناسه خبر : 2636
  پرینتخانه » لرستان, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 02 اسفند 1400 - 19:00 | | ارسال توسط :

عرقی که خشک شد،مزدی که پرداخت نشد!

امروز کارگران شهرداری منطقه 3 خرم آباد در مقابل استانداری لرستان تجمع کرده بودند با بنری که از لحاظ نوشتاری ایراد داشت و زیویار را استاندارخرم آباد خطاب کرده بود اما چیزی مهم تر از مقام استاندار آنجا در دل بنر همه چیز را به حاشیه برده بود، مساله ای به نام حقوق های عقب افتاده!

حقوق های عقب افتاده نیروهای شهرداری شهرهای لرستان ، حرف تازه ای نیست.

در حاشیه جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور رئیس جمهور نیز موضوع حقوق های عقب افتاده کارگران شهرداری ها مطرح شد و حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در اینباره گفت:« نسبت به شهرداری‌ها گزارش‌ها نگران کننده بود؛ شهرداری‌ها بخش عمومی است اما ما هم مسئولیت داریم، مسلمانیم و نسبت به کارکنان شهرداری‌ها و خانواده‌های آنان وظیفه داریم؛ لذا مسئله حقوق کارکنان شهرداری‌ها یک بررسی می‌خواهد.

رئیسی حتی دستور داد وحیدی وزیر کشور یک تیم تشکیل دهد و فکری برای مسئله شهرداری‌ها کند وبا تاکید بر این مساله که کارکنان شهرداری‌ها خانواده دارند و باید به مسائل آنها رسیدگی شود، تصریح کرد: شهرداری‌ها زیر نظر شوراهای شهر هستند اما ما نمی‌توانیم در این قضیه ساکت بنشینیم بگوییم به ما ربطی ندارد.

رئیس جمهور البته به درستی نکته ای قابل تامل را مطرح نمود و با تاکید بر اینکه مشکلات شهرداری‌ها در پرداخت حقوق کارکنان آنها محصول ارتباطات ناسالم است، به دلیل اینکه خواسته‌اند افرادی را وارد شهرداری‌ها کنند و بعد در پرداخت حقوق‌ها می‌مانند، حتی پولی که دولت برای اجرای پروژه‌ها داده است را برای پرداخت حقوق کارکنان مصرف کرده‌اند، افزود: ام المسائل شهرداری‌ها این است که با رفاقت و پارتی بازی آدم وارد کرده‌اند و الان هم خودشان مانده‌اند هم کارکنان شهرداری‌ها.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه با فشار عضو شورای شهر و افراد دیگر، اشخاصی را در شهرداری‌ها به کار گرفته‌اند و امروز مصیبت درست کرده‌اند، اظهار داشت: ‬رابطه چانه زنی و پارتی بازی عامل این اتفاقات است و شوراهای شهر در این راستا وظیفه مهم نظارت دارند.

حال کمتر از یک ماه مانده به نوروز۱۴۰۱ جمعی از خانواده های کارگری این دیار ، عرق بر پیشانی نشسته ، مزد نگرفته ، چشم به سفره خالی هفت سین دارند ، که بی شک نوروز با جیب خالی ، عید نیست ، آخرالزمان است!

استاندارلرستان باید خود به این مساله ورود کند، حرف رئیس جمهور اگر حرف اول و آخر باشد پس دستورش به وزیر کشور- بعد از سه ماه از سفر به لرستان- نباید روی زمین مانده باشد، این کارگران ناهار که هیچ شش ماه است از صبح تا شام با جیب خالی شکم خویش و خانواده را وعده داده‌اند که روزی مزدمان را ، حقمان را ، حقوقمان را می گیریم!

استاندار باید خود ورود کند که حقوق کارگران شهرداری مساله ای کمتر از انتصابات نیست که اتفاقاً اولویت این است و آن انتصابات کم اهمیت!

نویسنده : ابوذربابایی زاده
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.