Thursday, 22 February , 2024
امروز : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ - 13 شعبان 1445
شناسه خبر : 3474
  پرینتخانه » آخرین اخبار, لرستان, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1401 - 15:08 | | ارسال توسط :

قرارمان با استاندار همین هفته ساعت چند!؟

از وقتی فرهادزیویار استاندارلرستان شد تا به امروز کلامی به نقد درباره‌ی ایشان و مجموعه‌ی کابینه‌اش در استانداری لرستان ننوشته‌ام ، مبادا پا را از انصاف خارج کرده باشم و قبل از یک‌سالگی حضورش نقدی به ناحق بر زبان آورده باشم ، چرا که اعتقاد دارم یکسال باید فرصت داد تا او بتواند با اشراف کامل بر وضعیت استان و چینش مدیرانش به اصلاح وضعیتی بپردازد که صادقانه بگوییم " لرستان در دولت دوازدهم هم خیلی بهتر از امروز نبود و تنها مرغ و ماکارانی‌اش ارزان‌تر بود"
قرارمان با استاندار همین هفته ساعت چند!؟

معتقدم باید فرصت داد در حوزه عمرانی و اقتصادی تا این مرد بومی لرستان اطرافیانش ، منصوبینش و حتی رازدارهایش را بهتر بشناسد و با شناسایی نداشته‌های استان تلاش کند با اندک داشته‌هایش در این اوضاع بد اقتصادی گامی برای لرستان بردارد.

گفتم اقتصاد و عمران که درد اول است و حوزه سیاست شاید برای همچون منی و البته عده‌ای سیاسی و سیاسی‌نما و سیاست‌‌زده و … همچنان جذابیت داشته باشد اما حقیقتا جمعیت بسیاری از همین استان هنوز هم اسم معاون سیاسی امنیتی استانداری را نمی‌شناسند از بس ذهنشان جای دیگری است چه رسد به اینکه برایشان مهم باشد انتصاب فلان فرماندار یا مدیرکل به سفارش که بود!؟

سخن کوتاه کنم جمله‌ای شنیدم از زبان فرهادزیویار استاندارلرستان مبنی بر اینکه مردم از وضع موجود راضی هستند!

این سخن البته در آستانه‌ی یکسالگی دولت سیزدهم سخنی طبیعی است که به هرحال دشنام دادن به دولت روحانی و عواملش تا جایی جواب می‌داد و در خرداد ۱۴۰۱؛ ایران از “وضع موجود دولت یازدهم و دوازدهم” عبور می‌کند وارد “وضع موجود دولت سیزدهم” می‌شود پس باید کم کم شعار “برخورد با بانیان وضع موجود” نیز به فراموشی سپرده شود اما اینکه استاندار مدعی گردد مردم از وضع موجود راضی هستند نیازمند یک نظرسنجی و یا حضور میدانی در میان مردم است!

اولاً قبل از هر سخنی تاکید کنم با وجود عدم باورم به سیاست‌های دولت سیزدهم؛ اما چاره‌ای نداریم الی کمک به این دولت برای پیشبرد اهدافش که ۴ سال دیگر عقب‌ماندگی لرستان تنها به حامیان دولت آسیب نمی‌زند و چپ و راست را باهم به عقب می‌راند پس عقلانیت حکم می‌کند در کنار نقدهایمان اجازه ندهیم آرامش از جامعه دور شود و سنگ جلوی پای دولتمردان بگذاریم که تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و ساخت سدها و آبادانی راه‌ها ، نانی دارد که بر سر سفره همه ما می‌نشیند!

دوم اما جناب استاندار بفرمایند آخرین بار کی خود؛ معاونینش؛ مدیران اقتصادی‌اش در میان مردم حضور پیدا کرده و از نزدیک شنوای سخنشان بوده‌اند که به این نتیجه رسیده‌اند که مردم راضی هستند.

من معتقدم اتفاقاً اگر به صداقت بگوییم مردم ناراضی هستند اما دولت در تلاش برای رفع مشکلات است ان هم در این شرایط بداقتصادی و تحریم و ….مردم‌ حداقل از صراحتتان راضی خواهند بود.

سوم جناب استاندار اگر همچنان بر سخن خویش اصرار دارد، جهت جذب اعتماد اهالی رسانه به این ادعای استاندار، در اقدامی مردم‌پسندانه و البته رسانه‌پسند روزی را معین کنند تا به شکلی نامحسوس بدون دوربین و تشریفات در کنار جمعی از رسانه‌ها ( نه فقط رسانه‌های حامی دولت که از منتقدین نیز همراه باشد) به میان مردم برویم و به بهانه‌ی خرید مرغ و روغن و پنیر! ؛ ایستادن در صف نان ؛ نشستن در تاکسی ؛ نشستن در پارک کنار دو جوان بیکار ؛ ایستادن دور میدان پر کارگر …. فقط و فقط از مردم یک سوال بپرسیم: حالتان چطوره!؟

فرهاد زیویار ، تو خود از این دیاری؛ قطعاً به یاد داری ما لرها پیش‌ترها خیلی پیش‌ترها وقتی کسی می‌پرسید حالت چطوره !؟ جوابمان یک جمله بود؛ خداروشکر ، راضیم!

بیا با هم به خیابان برویم ببینیم چند نفر می‌گویند : خداروشکر راضیم ؛ چند نفر سر تکان می‌دهند و آهی می‌کشند سردتر از سرمای زمستان !

آقای استاندار

راستش را بخواهی من نمی‌دانم شما کدام مردم را می‌گویی اما بیایید دایره مردم را تنگ‌تر کنیم و از آن ۴۸ درصدی که در لرستان رای دادند برویم میان آن ۵۸ درصدی که انتخابشان رییسی بود و نه ان ۶ درصد همتی و …. ببینید از آن ۵۸ درصد چند درصدشان از وضع موجود استان راضی هستند!

بگذریم؛

برای رفتن میان مردم من منتظرم تا بگویید قرارمان با شما ؛ همین هفته ساعت چند!؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.