Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 3907
  پرینتخانه » آخرین اخبار, لرستان, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 01 مرداد 1401 - 13:17 | | ارسال توسط :

لرستان‌سرگردان از بازرگانیان تا سمنانیان و سلسله سیزدهم!

روایت غلط و بی‌اساس ضرغامی از مجسمه هرکول در مجموعه بیستون کرمانشاه اینروزها یکی از دهها سوژه‌‌ای است که دولتمردان سیزدهم برای شادی دل ملت عامدانه خلق می‌کنند تا لبخندی بر روی لبان خلق خدا بر خاک ایران بنشیند.
لرستان‌سرگردان از بازرگانیان تا سمنانیان و سلسله سیزدهم!

گفتیم عامدانه چرا که اساساً باورمان نیست دولتمردانی تنها در یکسال این میزان سوتی بدهند و هیچ پچ پچی در میان دولت و مجلس مبنی بر اصلاح کابینه به گوش نرسد که عزت کجا و حفظ میراث نیاکان ما کجا!

اما صرفاً در ایامی که اتفاقاً دوستان رسانه‌ای حقیر قدری دلنگران آثار دوره ساسانیان در لرستان از جمله قلعه هستند، بنده دلنگران آثار باستانی لرستان از بازرگانیان تا سمنانیان هستم.

به نظر می‌رسد باید به فکر ایجاد کمپ‌های وزیرگردی در لرستان برای معرفی آثار سلسله‌های چهاردهه‌ی گذشته در لرستان باشیم.

گفتیم وزیرگردی چرا که بعد از سفر دولت به لرستان دیگر هیچ وزیری گویا میل حضور در استان را ندارد و شاید با راه‌اندازی وزیرگردی‌ها در جذب کابینه به استان کمک کردیم البته اگر مسئولان استانی قدری بیشتر در لرستان ساکن شوند برای میزبانی از ان مهمانان!

گفتیم وزیرگردی فعال کنیم که آنچه ما در باطن سلسله‌ی سیزدهم می‌بینیم ، دولتی است صفرکیلومتر که فعلاً در هر حوزه در حال آزمایش مردم است؛ که آیا با یک میلیون تومان یک شغل ایجاد می‌شود یا نه ، که آیا با ۳۰۰هزارتومان سه شکم سیر می‌شود یا نه، که آیا با فعال کردن قفل کودک مردم از اینترنت سیر می‌شوند یا نه ، که ایا با وعده ساخت ۴ میلیون مسکن در یکسال زرشک ارزان می‌شود یا نه و دیگر مسائل اینچنینی!

امروز قلعه ساسانیان مهم است اما همین برج امید “دوره سمنانیان دوم” هم مهم است که یک جامعه‌ی پزشکی درمانده‌ی همین یک اثر است که فی‌المثل چقدر خوب است از آن همه کاری!! که می‌گویند دولت بی‌سروصدا در حالِ انجام دادن است ، تعیین تکلیف این برج را هم اضافه کند که یا تکمیلش کند و از خانه‌ی علوم پزشکی برود یا برج امید را بدهد علوم‌پزشکی تا مکان فعلی این دانشگاه طبق طرح مدنظر همین دانشگاه تحویل بیمارستان شهید رحیمی گردد تا به خلقی خدمت گردد که والله اگر بسیاری از امکان دولتی را تخلیه کنیم و مراکز خدماتی بسازیم نه تنها جای خالی ان مرکز دولتی احساس نمی‌شود که ملتی هم راضی از شمایان خواهند بود.

حالا حساب کنید اگر در کنار مرمت آثار هزاران ساله به فکر تعیین تکلیف پروژه‌های سی الی چهل ساله هم می‌افتادید چه خلقی را از خود راضی می‌کردید که گرداب‌سنگی دوره ساسانیان با یک بارش باران پرمی‌شود اما سد معشوره اثر تاریخی دوره سمنانیان اول ، تنها با دادن مجوز تخصیص آب و کمیسیون ماده ۲۱۵ ساخته نمی‌شود ، مشت پر می‌خواهد و پشت باجنم!

برق‌کشی قلعه فلک‌الافلاک مهم است حالا چه با روش قاسمی چه با روش مهاجر‌نژاد اما رساندن برج‌های دوقلو به مرحله برق‌کشی هم مهم است ، به غارت نرفتن سیم‌های برق کارخانه‌های تعطیل‌شده هم مهم است ، روشن شدن چراغ‌های پارسیلون تا ….هم مهم است ، یک کلام به جای رفتن به دل حاشیه و دلخور کردن ملت ، پرداختن به درد ملت هم مهم است!

هرکاری می‌کنید بکنید اما انصافاً شکم مردم اولویت اولتان باشد ؛ آثار باستانی برای ما مهم است اصلاً همه‌ی آثار را جمع کنید بیاورید بگذارید در همین زمین ۰۷ ، مگر نگفتید ۰۷ را پس گرفته‌اید ، ما که سنگ‌نبشته را جابجا کردیم حالا قلعه و منار جابجا کردن که کاری ندارد، اینجوری هزینه هم کمتر است اصلاً دیگر سازمان میراث فرهنگی هم نمی‌خواهیم که سر مدیرکلی ان دعوا شود ، چهارتا جوان استخدام کنید بگذارید چهار طرف زمین ۰۷ مراقب آثارمان باشند و بعد بروید برای رضای خدا این سدهای سر در هوای لب تشنه را فکری کنید که تا کی به مردم لرستان بگوییم برنج نکارید ، ریواس کوهی بکارید با شَنبَلیله!

https://t.me/joinchat/SbGHSVA39jyomCM-
نویسنده : ابوذربابایی‌زاده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.