Tuesday, 23 July , 2024
امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ - 17 محرم 1446
شناسه خبر : 3257
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 07 اردیبهشت 1401 - 8:34 | | ارسال توسط :
نشست خبری هیئت رئیسه دانشگاه لرستان با حضور خبرنگاران استان برگزار شد

واگذاری زمین‌های دانشگاه لرستان یعنی بن بست توسعه دانشگاه!

اولین نشست خبری سرپرست دانشگاه لرستان با حضور خبرنگاران استان برگزار شد.

به گزارش دریای فرهنگ در این نشست خبری که عصر روز سه‌شنبه، ۶ اردیبهشت‌ماه با حضور خبرنگاران استان لرستان در محل سالن جلسات شهیدمیربهرسی دانشگاه، برگزار شد، علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان و معاونان دانشگاه لرستان به پرسش‌های اصحاب رسانه، پاسخ دادند.

علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان در ابتدای این نشست، با اشاره به اهمیت فعالیت رسانه‌ای در جهان امروز گفت: اهمیت فعالیت رسانه‌ای در تعالیم قرآن کریم تا جایی است که خداوند متعال به قلم، سوگند خورده است و این نشان می‌دهد در تعالیم دین اسلام، جایگاه قلم و فعالیت رسانه‌ای، یک جایگاه بسیار مهم است».

سرپرست دانشگاه لرستان، تصریح کرد:«دغدغه‌هایی که رسانه‌ها بیان می‌کنند بایستی در مسیر اهداف والای انقلاب اسلامی، توحید‌گرایی، مردم‌گرایی و مطالبه‌گری، دقت و راستگویی و اخلاق اسلامی باشد».

علی نظری، افزود: «رسانه، یک دانشگاه است و دانشگاه هم متقابلاً یک رسانه است؛ هر دو طرف بایستی همکاری‌های دوجانبه‌ی خود را گسترش دهند زیرا رسالت هر دو نزدیک به هم است».

سرپرست دانشگاه لرستان، اظهار داشت:«فعالان رسانه و خبرنگاران، دانش‌آموختگان نظام دانشگاهی هستند و این خود گویای اهمیت فعالیت دانشگاهی است که نیروهای متعهد و متخصص را تربیت می‌کند».

نظری، افزود:«در ایام بیماری کرونا هم شاهد بوده و هستیم که دانشگاهیان از جمله پزشکان، پرستاران و کادر درمان در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا بودند و فراموش نکنیم این‌ها تربیت‌شده‌ی نظام دانشگاهی هستند».

رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان، توضیح داد:«ما در راستای توجه به شعار سال، برنامه‌ریزی کرده‌ایم که پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی و مسئله‌محور مبتنی بر نظام مسائل استان لرستان را گسترش بدهیم».

سرپرست دانشگاه لرستان تبیین کرد:«نگاه ما این است که دانشگاه باید کاهش‌دهنده‌ی نظام مسائل باشد و در این جهت، برنامه‌ریزی‌های لازم برمبنای تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی را آغاز کرده‌ایم».

نظری، تصریح کرد:«رابطه‌ی دانشگاه با جامعه،‌صنعت، کشاورزی، گردشگری و … باید به گونه‌ای باشد که بخش‌های مختلف جامعه برای رفع مشکلات خود به دانشگاه مراجعه کنند و از دانشگاه به عنوان یک ظرفیت پایدار نخبگانی، راهکار و راه‌حل بخواهند».

سرپرست دانشگاه لرستان، افزود:«اینکه بخش‌های مختلف جامعه همچون کشاورزی، صنعت و گردشگری از حالت سنتی به حالت‌های صنعتی و پیشرفته تبدیل شوند مرهون آن است که بایستی رسانه و دانشگاه، هر دو، نوع نگرش‌ها و ذائقه‌ها را تغییر بدهند و نگرش‌ها و رویکردهای بخش‌های مختلف جامعه در جهت پیشرفت همراه با عدالت باشند».

نظری، یاداور شد:«دانشگاه و رسانه با همکاری همدیگر بایستی فرهنگ مهارت‌آموزی کاربردی را در جامعه ترویج کنند تا فرهنگ کار براساس داشتن مهارت‌های کافی، در جامعه نهادینه شوند».

سرپرست دانشگاه لرستان افزود:«ما به دنبال جذب سرمایه‌گذاری در زمینه‌‌ی پروژه‌های دانشگاه لرستان هم هستیم؛ از جمله مقدمات همکاری با باشگاه خیبر و سرمایه‌گذار این باشگاه، فراهم شده است که البته مستلزم مصوبات هیئت امنای دانشگاه است».

وی بیان کرد:«ما به عنوان نهاد دانشگاه باید ابتدا بتوانیم مشکلات و مسائل درون سازمانی خودمان را رفع کنیم و بعد به سراغ کاستن از نظام مسائل جامعه برمبنای ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی برویم».

سرپرست دانشگاه لرستان توضیح داد:«جایگاه دانشگاه لرستان در کشور یک جایگاه مناسب است به گونه‌ای که چند روز پیش، دانشگاه لرستان، میزبان همایش ملی روز آزمایشگاه بود و بسیاری از شخصیت‌های علمی آزمایشگاهی کشور در این همایش شرکت کردند»

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پروژه تقاطع غیر هم سطح دانشگاه لرستان بیان داشت: در حال حاضر این پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به مصوبه سفر رئیس جمهور برای اختصاص اعتبار برای این پروژه عنوان کرد: در این سفر، ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد.

نظری با تاکید بر اینکه یک سوم از این اعتبار تا کنون به حساب دانشگاه واریز شده است افزود: پیگیری برای انتقال ما بقی این اعتبار به حساب دانشگاه در حال انجام است.

وی گفت: قول نمی‌دهم که این پروژه تا شهریور ماه به پایان برسد چرا که قوانین پیمانکاری یکی از مشکلات بر سر راه این پروژه است. باید ابتدا این مشکلات حل شوند.

رئیس دانشگاه لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به پیگیری برای سرمایه گذاری در حوزه ورزش و همچنین مسائل خوابگاهی دانشگاه عنوان کرد: در این راستا، پیگیر ایجاد آکادمی ورزش در دانشگاه لرستان هستیم.

نظری با تاکید بر اینکه راه اندازی آکادمی ورزش نیازمند مصوبه هیئت امنا است بیان داشت: توافقات اولیه برای ایجاد این آکادمی صورت گرفته و به زودی نیز نهایی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی برای هوشمندسازی دانشگاه لرستان تصریح کرد: در دانشگاه لرستان، شش دانشکده داریم که البته دانشگاه‌های همسایه این دانشگاه دانشکده‌های بیشتری دارد و پیگیری برای افزایش این دانشکده‌ها در دانشگاه لرستان را در دستور کار است.

نظری با بیان اینکه واگذاری اراضی دانشگاه لرستان برای ساخت مسکن ملی درست نیست ، تصریح کرد: واگذاری زمین‌های دانشگاه لرستان یعنی بن بست توسعه دانشگاه، این در حالی است که ما در دانشگاه لرستان فقط ۶ دانشکده داریم دانشگاه‌های مشابه در استان‌های همجوار ما بیش از ۱۰ دانشکده دارند،  ما زمانی که بتوانیم مشکلات درون دانشگاه را حل کنیم می‌توانیم کمک حال سایر حوزه‌ها مانند کشاورزی و صنعت باشیم.

رسانه و جهاد تبیین/ سپاس از اداره روابط عمومی دانشگاه

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت:«جایگاه فعالیت رسانه‌ای در جهاد تبیین،‌یک جایگاه بسیار مهم است».

وی افزود:«از روابط عمومی قوی دانشگاه لرستان به خاطر برگزاری این نشست سپاسگزاری می‌کنم».

دکتر حاتمی از خبرنگاران استان لرستان به خاطر حضور گسترده در این نشست خبری و تقویت فرهنگ مطالبه‌گری، قدردانی کرد.

دکتر حاتمی‌کن‌کبود، تصریح کرد:«نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از تقویت فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران در مسیر جهاد تبیین، حمایت می‌کند».

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان، افزود:«برگزاری نشست‌های منظم خبری با اصحاب رسانه، فرهنگ مطالبه‌گری را تقویت می‌کند و از سوی دیگر، دستاوردهای نظام دانشگاهی به افکار عمومی منتقل می‌شوند».

وی تصریح کرد:«نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان از هرگونه انتقاد سازنده‌ی اصحاب رسانه برای رفع مشکلات و چالش‌ها، استقبال می‌کند».

مسئولیت سنگین رسانه‌ها

دکتر سیدحسام‌الدین حجازی، سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه لرستان در این نشست خبری، گفت:«در جهان امروز، مسئولیت رسانه‌ها یک مسئولیت بسیار مهم است».

دکتر حجازی، افزود:«ما وقتی از مفهوم جهاد تبیین صحبت می‌کنیم خود به خود، جایگاه بسیار مهم و اثرگذار رسانه‌ها مشخص می‌شود».

وی بیان کرد:«تحلیل وضعیت موجود و انعکاس دستاوردها و فعالیت‌ها و تقویت امیدآفرینی در جامعه از جمله کارکردهای مهم رسانه متناسب با مفهوم جهاد تبیین است».

سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه لرستان درباره وضعیت سراهای دانشجویی (خوابگاه‌ها) نیز توضیح داد که اقدامات زیرساختی خوبی در راستای ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی انجام شده است که این اقدامات در حال تداوم هستند.

دکتر حجازی، تشریح کرد:«رفع نابسامانی‌ها به سرعت امکان‌پذیر نیست اما در مسیر رفع مشکلات حرکت کرده‌ایم و خوشبختانه در بخش‌های مختلف ارائه‌ی خدمات به دانشجویان، ساماندهی‌های اساسی و زیرساختی انجام شده است».

همچنین در این نشست، دکتر مصطفی کرم‌پور، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان از اقدامات انجام شده برای تقویت پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر کرم‌پور، تشریح کرد که برخی آیین‌نامه‌های پژوهشی در حال اصلاح هستند تا بتوانیم تشویق‌های لازم برای افزایش تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور مبتنی بر نیازهای استان را گسترش بدهیم.

دکتر محمد حیاتی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان نیز در این نشست، تشریح کرد که فعالیت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان براساس افزایش مشارکت دانشجویان در برنامه‌ها، انجام می‌شود.

دکتر حیاتی، توضیح داد جهت‌گیری کلان و راهبردی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان، ارتقای شاخص‌های فرهنگ برآمده از سبک زندگی ایرانی، اسلامی در سطح دانشگاه است.

گفتنی است بعد از برگزاری نشست خبری، نماز جماعت مغرب و عشا با حضور خبرنگاران استان لرستان و به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) اقامه شد.

گزارش تصویری

6

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

106

110

113

1


برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.