Sunday, 16 June , 2024
امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ - 10 ذو الحجة 1445
شناسه خبر : 3744
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 02 تیر 1401 - 3:50 | | ارسال توسط :

جزئیات جدید از واگذاری زمین‌های پادگان ۰۷/ پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم!

نشست بررسی وضعیت پادگان ۰۷ خرم‌آباد به میزبانی لشکر ۸۴ لرستان برگزار و در این جلسه پیمانکار ارتش شرط واگذاری زمین‌های این پادگان به شهرداری را پرداخت پول نقد اعلام کرد.

جلسه بررسی وضعیت پادگان ۰۷ خرم آباد به میزبانی لشکر ۸۴ پیاده لرستان و با حضور امیر خوشکنار فرمانده لشکر ۸۴ لرستان، پیمانکار ارتش، شهردار خرم آباد، عضو حقوقی شورای شهر و همچنین مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان برگزار شد.

تشریح وضعیت پادگان ۰۷

امیر مراد خوشکنار فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه طرح شهری پادگان ۰۷ خرم آباد در سال ۹۲ تهیه شد و به تصویب شهرداری، کمیته فنی راه و شهرسازی و کمیسیون ماده پنج استان رسید اظهار داشت: در سال ۹۴ این طرح به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور رسید و برای اجرا به لشکر و ادارات متولی در استان ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در مجموعه پادگان ۰۷، ۲۴۱ قطعه زمین با کاربری‌های فرهنگی، آموزشی، فضای سبز، معابر، مسکونی، تجاری و… دارد عنوان کرد: پادگان ۰۷، در مجموع ۱۵ هکتار است، از این میزان هفت هکتار به عنوان فضای سبز و اماکن تفریحی و هنری در نظر گرفته شده و در اختیار شهرداری قرار گرفته شده است، هفت هکتار مابقی هم سرانه‌های عمومی است و به تعداد ۲۱۲ قطعه مسکونی و تجاری در نظر گرفته شده است، ۱۵۸ قطعه مسکونی، ۵۴ قطعه تجاری است.

فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان بیان داشت: از مجموع ۵۴ قطعه، ۲۰ قطعه سهم شهرداری در نظر گرفته شده که ۱۴ مورد از آنها مسکونی و شش مورد نیز تجاری است.

۱۱۵ قطعه زمین در اختیار پیمانکار است

امیر خوشکنار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در نیروی زمینی برای تأمین مسکن کارکنان از سال ۹۷ ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی شروع شد گفت: قسمتی از پشتوانه مالی این ۲۳ هزار واحد مسکونی، زمین‌هایی بوده که در راستای قانون خروج پادگان‌ها به فروش گذشته شده بود.

وی افزود: در این راستا زمین در شهرهایی مانند خرم آباد، کرمانشاه، همدان، تبریز، مشهد، شیراز، تهران و… به عنوان تهاتر در نظر گرفته شد، ۲۵۶ واحد توسط پیمانکار نیروی زمینی در بیرجند ساخته شده و قسمتی از سرمایه مربوط به ساخت همین واحدها از زمین پادگان ۰۷ خرم آباد در نظر گرفته شد، با توجه به پیشرفت فیزیکی و ارزش زمین که بر اساس نظر کارشناسان خبره ارتش و محلی، قیمت گذاری شده، تعدادی از زمین‌ها با توجه به هزینه و پیشرفت فیزیکی در هر مرحله در اختیار پیمانکار قرار داده می‌شود، پیمانکار از محل فروش این زمین‌ها، سایر ساختمان‌ها و واحدهایی را که باید تکمیل کند، تکمیل می‌کند.

فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز تعدادی از قطعات همین زمین‌های پادگان ۰۷، آزاد سازی شده و در اختیار پیمانکار است بیان داشت: حدود ۱۱۵ قطعه از این زمین‌ها به صورت تهاتری در اختیار پیمانکار است، تمام قطعات بر اساس تشریفات خاص قانونی واگذار شده است.

ارتش در خدمت و کمک به مردم همیشه پیش قدم است

امیر خوشکنار با تاکید بر اینکه ۷۷ قطعه نیز از قطعات مسکونی فعلاً در اختیار ارتش است، همچنین ۱۱ قطعه فرهنگی و هنری و ۱۰ قطعه متفرقه دیگر نیز در این مجموعه قرار دارد بیان داشت: ارزش ریالی اینها کاملاً مشخص است، نیروی زمینی برای این ۷۷ قطعه تصمیم گیری خواهد کرد.

وی با اشاره به درخواست اعضای شورای شهر، شهردار، استاندار و معاون عمرانی استاندار در رابطه با دعوت از پیمانکار گفت: ما این امر را انجام دادیم، روز گذشته قرار بود جلسه را برگزار کنیم، اما به دلیل اینکه شهردار در تهران جلسه‌ای داشتند، جلسه را برای امروز هماهنگ کردیم.

فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان با بیان اینکه مردم در آینده نزدیک از امکانات این مجموعه استفاده خواهند کرد، گفت: شروع این کار موجب رونق اقتصادی در استان می‌شود، ۱۵۸ قطعه مسکونی برای این شهر است، فضای سبزی که ایجاد می‌شود موجب شور و نشاط در سطح شهر خواهد شد، معابر دسترسی موجب رفع گره‌های ترافیکی خیابان انقلاب می‌شود، ۵۸ قطعه تجاری نیز موجب اشتغال آفرینی در شهر می‌شود.

امیر خوشکنار با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای خدمت و کمک به مردم پیش قدم بوده است، در آزاد سازی حریم فلک الافلاک، تعریض جاده سراب یاس، صدور ۳۰۰ سند در کوی ارتش بدون هیچ گونه اخذ هزینه و… از جمله همکاری‌های ارتش در لرستان بوده است.

پروژه با قوت در حال اجرا است

محمد خوشنام پیمانکار ارتش نیز در این جلسه با بیان اینکه شرکت ما به عنوان پیمانکار ارتش، چند کار برای ارتش انجام داده و در مناقصات مختلف شرکت می‌کنیم، گفت: در بعضی از مناقصات به ازای وجه، در قالب تهاتر املاک ارتش در شهرهای مختلف معوض داده می‌شود.

وی با بیان اینکه مناقصه به صورت عمومی برگزار و پیمانکاران می‌توانند در آن شرکت کنند، گفت: ما به عنوان پیمانکار در مناقصه پروژه ارتش در بیرجند شرکت کردیم، در آبان ماه سال گذشته در مناقصه برنده شدیم که منجر به عقد قرارداد شد، ارتش برای اجرای پروژه در بیرجند، قطعاتی از زمین‌های خود در تبریز و خرم آباد را در نظر گرفت.

پیمانکار ارتش با تاکید بر اینکه پروژه با قوت در حال اجرا است، فرمانده نیروی زمینی، پروژه‌های تهاتری را به مرتب رصد می‌کنند و ما به ایشان گزارش کار می‌دهیم افزود: کار عمرانی نیازمند منابع است، ما در تبریز مشکلی برای فروش زمین نداشتیم اما در خرم آباد با توجه به صحبت‌هایی که در فضای مجازی طی یک تا دو ماه گذشته پیش آمد، دچار مشکل شدیم.

جزئیات جدید از ماجرای پادگان ۰۷/ پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم!

خوشنام تاکید کرد: در این رابطه از مدیران استان گله داریم، ما از این بابت متضرر شده‌ایم، قیمت مصالح از یک ماه پیش تا کنون بسیار متفاوت شده است، هر روز که دیرتر منابع را اخذ کنیم، هم از اجرای پروژه عقب می‌مانیم و هم از بابت مالی متضرر می‌شویم.

اخذ سند تک برگ برای زمین‌ها

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های ارتش که تهاتری واگذار می‌شود، من ملزم هستم که تا دو سال دیگر که پروژه را تمام می‌کنم با همان قیمت سال گذشته آن را اجرا کنم عنوان کرد: از طرف دیگر باید از زمینی که در اختیار من قرار گرفته استفاده کنم، باید برای زمین‌هایی که در اختیار دارم ارزش ایجاد کنم تا از بابت این ارزش، منابع مالی تحصیل کنم و پروژه را با قوت پیش ببرم.

من خیلی تعجب کردم که مدیران ارشد استان اعلام کردند که کار هنوز به اتمام نرسیده و قابلیت تغییر و تحول داردپیمانکار ارتش با بیان اینکه کاری که ارتش انجام می‌دهد بر اساس قانون است و در خرم آباد نیز این گونه بوده است، گفت: طرحی تهیه شده و در کمیسیون ماده پنج استان و شورای عالی معماری شهرسازی در سال ۹۴ تأیید شده است، سندهای تفکیکی عرصه اخذ شده، تعداد قطعات مسکونی، تجاری و… دارای سند تک برگ هستند.

خوشنام با بیان اینکه من خیلی تعجب کردم که مدیران ارشد استان اعلام کردند که کار هنوز به اتمام نرسیده و قابلیت تغییر و تحول دارد، این امر برای من جای سوال و تعجب بود بیان داشت: من به عنوان پیمانکار ارتش مالک ۱۱۵ قطعه زمین هستم و به مرور در حال گرفتن سند مالکیت برای فروش آنها هستم، همه بحث از خرید زمین‌ها می‌کردند اما هیچکس با من به عنوان عمده مالک در اراضی ارتش صحبتی نکرد.

جزئیات جدید از ماجرای پادگان ۰۷/ پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم!

وی با اشاره به اینکه از وضعیت به وجود آمده چند بار خدمت امیر خوشکنار گلایه کردم، وقتی نتوانم زمین‌ها را بفروشم، ضرر می‌کنم گفت: به فرمانده نیروی زمینی نیز اعلام کرده‌ام که با این وضعیت نمی‌توانم کار را پیش ببرم و به تعهدات خود عمل کنم.

پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم

پیمانکار ارتش با تاکید بر اینکه بنده مالک ۱۱۵ قطعه از اراضی ارتش هستم، با توجه به صورت وضعیت، ۲۱ قطعه از آنها دو ماه پیش آزاد شده است، حدود ۳۰ قطعه دیگر طی این هفته بر اساس صورت وضعیت آزاد می‌شود گفت: اگر شهردار خریدار است من آمادگی دارم که املاک را بفروشم، الان می‌توانم این املاک را به هر کسی بفروشم، با افراد حقیقی و حقوقی در این رابطه نیز صحبت کرده‌ام، به احترام برگزاری این جلسه من دست نگه داشته‌ام و هیچ مبایه نامه‌ای را امضا نکرده‌ام که بعداً گلایه از من نباشد.

من آمادگی دارم قطعات زمین را برابر با قیمت روز و حتی پنج تا ۱۰ درصد ارزان‌تر بفروشم، منتها من پول نقد می‌خواهمخوشنام تاکید کرد: من آمادگی دارم قطعات زمین را برابر با قیمت روز و حتی پنج تا ۱۰ درصد ارزان‌تر بفروشم، منتها من پول نقد می‌خواهم، چون در حال کار عمرانی هستم، نمی‌توانم زمین تهاتری را دوباره با زمین تهاتر کنم، نمی‌توانم بدون منابع و بر اساس قول، زمین را در اختیار شهرداری یا هر ارگان دیگری قرار دهم.

وی بیان داشت: برآورد قیمتی ما برای ۲۱ قطعه زمین به میزان هزار و ۵۵۰ متر مربع مسکونی و هزار و ۱۰۰ متر مربع تجاری، ۸۵ تا ۹۰ میلیارد تومان است.

جزئیات جدید از ماجرای پادگان ۰۷/ پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم!

درخواست مهلت شهردار از پیمانکار

سعید فتوحی شهردار خرم آباد نیز در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه آیندگان در مورد ما در این رابطه قضاوت می‌کنند اظهار داشت: در این راستا برای نگهداری از ۱۱ بنای میراث فرهنگی در این مجموعه ما ورود پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه این امر به یک مطالبه برای مردم تبدیل شده است، این مجموعه ۱۵ هکتار است و یک سایت تاریخی، گردشگری، تفریحی و… می‌تواند باشد ادامه داد: در این رابطه توافقی صورت گیرد و نگذاریم این ۱۵ هکتار از شهر برود.

شهرداری هر چه ملک دارد را با اجازه اعضای شورا می‌فروشد و در این رابطه پای کار استشهردار خرم آباد با بیان اینکه الان مجموعه نگهداری نمی‌شود و ساختمان‌ها در معرض تخریب هستند گفت: میراث فرهنگی باید ورود پیدا کند، مالکیت نیز بد عهده ارتش است، بنیه مالی شهرداری ضعیف است، وظیفه اصلی بر عهده میراث فرهنگی بود که ورود پیدا کند.

فتوحی با با بیان اینکه با همه این اوصاف شهرداری چند ملک برای واگذاری و تهاتر با پیمانکار ارتش دارد، گفت: این موضوع به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است، همه ما در این رابطه مسئولیت داریم، انتظار این است که پیمانکار و ارتش با مردم خرم آباد راه بیایند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خرم آباد در حوزه گردشگری گفت: شهرداری هر چه ملک دارد را با اجازه اعضای شورا می‌فروشد و در این رابطه پای کار است، تا جایی که توانستیم تأمین می‌کنیم، بقیه آن را از طریق استانداری، وزارت میراث فرهنگی و… پیگیری می‌کنیم.

شهردار خرم آباد بیان داشت: این امر به مطالبه جدی مردم تبدیل شده است، حاضر هستیم هر گونه همکاری را هم با پیمانکار ارتش برای سرمایه گذاری در شهر خرم آباد داشته باشیم، پیمانکار ارتش باید فرصتی به ما بدهد تا ملک‌ها را بفروشیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.