Sunday, 21 July , 2024
امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ - 15 محرم 1446
شناسه خبر : 864
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, اقتصادی, ایران, سیاسی, فرهنگی, لرستان, ورزشی, ویژه تاریخ انتشار : 26 آبان 1400 - 13:10 | | ارسال توسط :
صرفاً جهت اطلاع مردم!

نگاهی به نطق نمایندگان لرستان

انتشار نطق ، تذکرات و مصاحبه های نمایندگان مردم لرستان در پایگاه خبری دریای فرهنگ صرفاً جهت درج اخبار نمایندگان نیست ، نیت آگاهی شما مردم عزیز از عملکرد نمایندگانتان است و قضاوت با شما مردم است که کدام نطق حرف دلتان بود و کدام یک بی ربط به دردهای شما و استانتان!

به  گزارش پایگاه خبری دریای فرهنگ به نقل از خبرگزاری خانه ملت عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در نشست علنی صبح امروز(چهارشنبه، ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به قرارداد کرسنت، گفت: این قرارداد مبتنی بر فساد از همان اول بسته شد و باطل بود که محرمانه نگاه داشته و اجازه ندادند مجلس شورای اسلامی در جریان این مسأله قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اصل ۱۳۹ قانون اساسی که تأکید دارد چنین مباحثی حتما باید از تصویب مجلس شورای اسلامی بگذرد، درباره موضوع کرسنت که بسیار مهم است، در نظر گرفته نشد. رشوه داده اند، نفت و گاز مملکت را برده اند و قرار است ما را جریمه هم کنند که این محصول تفکر غربگرای حاکم بر نظام اجرایی کشور بود.

وی افزود: در اصل ۱۳۹ قانون اساسی آمده که صلح دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی یا ارجاع آن به داوری در هر مورد موکول به تصویب در هیأت وزیران است و باید به اطلاع مجلس برسد. در مواردی که طرف دعوی خارجی باشد و در موارد مهم داخلی، باید به تصویب مجلس نیز برسد. موارد مهم را قانون تعیین می کند لذا از رئیس دستگاه قضا تقاضا داریم اکنون که مجلس انقلابی با ۲۵۳ امضا درخواست کرده با این فساد بزرگ در وزارت نفت و با تمام عوامل دخیل در این پرونده با هر طیف، فکر، جریان، حزب، گروه و باندی که تعلق دارند، به صورت انقلابی برخورد قاطع کند.

گودرزی با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ گفت: دولت توجه کند حضرت آقا، در سال ۹۷، رئیس جمهور، کابینه و دولت دوازدهم را برای یک موضوع خواستند و آن اصلاح قانون بودجه بود. همکاران در مجلس دهم می دانند در این مجلس تنها اتفاقی که نیفتاد، اصلاح ساختار بودجه بود. اصلاح ساختار بودجه راه برون‌رفت از مشکلات کنونی کشور بوده و در بحث نظام مالیاتی و بخشودگی ها و معافیت های مالیاتی در حوزه های مختلف، بودجه کشور نیاز به اصلاح دارد.

این عضو مجمع نمایندگان استان لرستان با تأکید بر طرح ساماندهی وضعیت استخدام کارکنان دولت عنوان کرد: این موضوع از مجلس دهم در حال پیگیری است که متأسفانه با ترفند دولت وقت، این فرصت از ما گرفته شد و به مجلس فعلی موکول شد. دل ما امیدوار بود که دولت و شخص رئیس جمهور پایبند به این مسأله است که اخیرا در جلسات مختلف تأکید کرده اند وضعیت های شغلی مختلف اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، حجمی، خریدخدمتی و چنین عناوین خلق الساعه بستر فساد و تبعیض بوده و خاستگاه اصلی عدم نظام هماهنگ و برقراری عدالت در پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از این رو با معاونت رئیس جمهور توافق کردیم که ظرف ۴۵ روز، لایحه داده شود که این لایحه را تحویل ندادند و امروز با برخی از اعضای کمیسیون اجتماعی جلسه گذاشته و درخواست داریم این مسأله مهم را مورد توجه جدی قرار دهند که مطالبه مردم بود و می تواند سطح رضایتمندی بالایی را در جامعه ایجاد کند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه فرصت پیش آمده امروز برای انقلاب، طلیعه خلق فرصت های بزرگ بوده و مقطع کنونی انقلاب، مقطعی بسیار حساس و مغتنم است، خاطرنشان کرد: باید حواسمان باشد جریان غربگرا و عناصر ورشکسته خوابشان نبرده لذا غفلت نکنیم و اجازه ندهیم جریان های مسأله دار بین دولت انقلابی و مجلس انقلابی فاصله بیاندازند. دولت انقلابی همراه این مجلس می تواند گره گشای مشکلات بزرگ و رقم زدن آینده ای بسیار پرامید و نویدبخش باشد.

ماجرای آقازاده ی خانمی که از دیوار سفارت بالا رفت!

در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد و چگنی نیز درباره گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد شاخص های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم، گفت: این گزارش دقیق کمیسیون اقتصادی نشان از فعالیت تخصصی مجلس دارد اما آنچه ما امروز در حوزه اقتصادی می بینیم نشان از فشار مضاعف به مردم مظلوم است و سوال این است که برای جلوگیری از کمی وکاستی ها و ستم ها که به واسطه همین طرح های اقتصادی به مردم واریز شده چه باید کرد؟

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از کمیسیون اقتصادی خواهش می کنم در پی همین گزارش هر کسی که خیانت کرده با دست توانمند قوه مربوطه حتما تنبیه و مواخذه شود چرا که امروز خیل عظیمی از آقازاده ها با ثروت های افسانه ای در آمریکا زندگی می کنند در حالی که آقای قالیباف شما اشاره کردید این انقلاب برای محرومان است و آن هایی که ۸ سال دفاع مقدس مقابل دشمنان ایستاده اند همین مردم محروم هستند اما آقازاده هایی که در آمریکا هستند از قبل همین رانت های اقتصادی (که در گزارش آمده) به چنین ثروت هایی دست پیدا کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: دولت جدید در شرایطی کشور را در دست گرفته که به گفته آقای نوبخت هیچ چیز در خزانه نمانده است در واقع به دنبال سیاست گذاری های غلط، رانت ها، لابی های کثیف شیطانی و باند بازی ها، ثروت ایران در آمریکا، اتریش، کانادا و سوئیس است.

وی تاکید کرد: خواهش می کنم مجلس براساس گزارش کمیسیون اقتصادی و گزارشات امنیتی بررسی کند چطور آقازاده خانمی که در زمان اشغال لانه جاسوسی بر روی سفارت پرید و آقازاده های امثال این خانم با بالاترین شرایط مادی در آمریکا زندگی می کنند در حالی که آن ها با پول همین مردم مظلوم به چنین موقعیتی رسیده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان گفت: امروز همه مجلس را می زنند چرا که لقمه حرام همین گزارش در شکم شان است و با این شرایط برای براندازی نظام اقدام می کنند./

| منبع خبر : خانه ملت
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی باشد منتشر نخواهد شد.